LIGHTTECH UVA KÜRLEME VE UVC DEZENFEKSİYONU İÇİN MPUV LAMBALAR

 

 

Şirketlerimiz orta basınç ve yüksek basınç ultraviyole lambalar konusunda yetkindir. Kürleme uygulamalarınız için en iyi lambayı seçmenizi kolaylaştırabiliriz. Size özel uygulamaların tasarım sürecinde,satış ekibimiz yardımcı olabilir. Ultraviyole kürleme lambaları, UV ışığıyla aktifleşen mürekkeplerin, bağların, yapışkanların ve cilaların (lake, sır, vernik) kullanıldığı uygulamalarda kullanılır. Şirketlerimiz üç temel tipte UV Kürleme Lambaları üretir – Yüksek Basınçlı UV (HPUV), Orta Basınçlı UV (MPUV) ve Amalgam UV lambalar. HPUV, MPUV ve LPUV lambalar üretmekteki kırk yıllık tecrübemiz sayesinde, uzmanlığımız ve bilgilerimizle sizin su/hava dezenfeksiyon ihtiyaçlarınıza uygun UV kürleme süreçleriniz için en iyi lambayı bulmanıza yardımcı oluyoruz.

 

Orta Basınçlı UV Lambalar;

Yüksek güçlü MPUV/ MPHO lambalar 200’ün üzerinde 400 nm (polikromatik-çok renkli) aralığına kadar enerji yayar ve aynı zamanda 600 – 900°C arasındaki daha yüksek bir ısı aralığında çalışır. Bu lambalar inç başına (2,54 cm) 100 watt ile 700 watt (39 – 275 w/cm) arasında seçeneklerle mevcuttur; ark uzunlukları 2 ile 85 inç [50 – 2159 mm]. arasında değişir. Light Sources, seçeceğiniz MPUV kürleme lambalarını belirlediğiniz teknik özelliklere ve uygulama ihtiyaçlarına göre özelleştirebilir. Özel OEM tasarımları için mühendis ekibimizle teknik danışmanlık hizmetleri ve talep halinde özel etiketler sağlayabiliyoruz.

 

Kimyasal Katkı Maddeleri / Katkılı Lambalar

MPUVA kürleme lambaları, LP mikrop kırıcı lambalara göre daha yüksek güçtedir. Standart MPUVA cıva kürleme lambaları 254nm ve 365nm değerlerindeki en yüksek dalga boyu çıkış noktalarına sahiptir. Diğer uygulamalar 385nm ve 417nm gibi daha yüksek dalga boylarına gereksinim duyarlar. Bu ek ışın doruk noktaları, lambaları ağır metal bileşenlerle güçlendirerek sağlanır (metal halojenür). MPUVA lambalar için en çok talep edilen katkı maddeleri, Galyum (400-450nm), Kurşun ve Demirdir (350- 400nm). Lambaya metal halojenür eklendiğinde, bu metalin tüm dalga boyları üretilecek ve cıva spektrumunun hatları azalacak/yoğunluğu değişecektir.

 

Arktaki tüm materyaller interaktiftir. Metal halojenür lambalar, bu lambaları çalıştırmak üzere tasarlanmış balastlara ihtiyaç duyar. Ek lambanın başlangıç voltajı, standart cıvadan birkaç yüz volt daha yüksektir ve bu miktar lambanın eskiliğine ve lambanın kaç kere yakıldığına göre değişkenlik gösterir.

 

(Metal halojenür lambalardaki belirli hatların tahmini yoğunluğu, yalnızca spektroskopi kılavuzlarında listelenen hatlara göre belirlenebilir. “Güçlü” hatlar ile “daimi” hatlar daha yoğun olacaktır.)